Náš příběh aneb jak
to celé začalo

Naše chalupaření začalo v roce 1973 odkoupením objektu od státního statku Malá Morava.

chalupa

Tehdy nás chalupa okouzlila především svojí polohou v malebném údolí na louce, kterou z jedné strany stráží les a z druhé strany obtéká řeka Morava. Po nejnutnějších opravách jsme chalupu začali využívat k vlastní aktivní rekreaci.

chalupa

Kompletní rekonstrukci jsme zahájili v roce 2007 bouráním přístavků a výměnou střechy. Následovaly vnitřní úpravy. Dílny, chlévy a černá kuchyně se začaly postupně přetvářet ve světnice, kuchyňky a prostory pro wellness. A právě v některých z těchto místností můžete vidět pozůstatky, které dokládají původní vzhled chalupy, dodnes. Ihned po vstupu do chodby upoutá pozornost stylový výklenek, který byl dříve součástí chlebové pece. Ve slunečnicovém apartmánu jsme pro změnu zachovali jeden ze základních kamenů bývalé černé kuchyně. Ve wellness jsou to zase kovová oka sloužící v původních chlévech k přivazování dobytka.

chalupa

V průběhu celé rekonstrukce bylo našim cílem zachovat původní barevnost fasády, velikost a tvar oken i dveří a celkový ráz chalupy. V interiéru jsme ponechali původní klenby a trámové stropy. Nábytek jsme volili v rustikálním stylu. Při úpravě okolí jsme využívali místní kámen a dřevo. Po celou dobu jsme se drželi prostého principu: Člověk a příroda by měli být schopni žít vedle sebe v souladu a harmonii.

chalupa

Zda se nám vše podařilo, posoudíte, když navštívíte toto půvabné místo a necháte se očarovat kouzlem starobylé chalupy obklopené nádhernou přírodou, která Vám otvírá svou náruč. Lukáš Kňáva

Neusínáme na
vavřínech

Chalupu neustále vylepšujeme a v roce 2024 pro vás chystáme zbrusu nové glampingové ubytování.